Висновки

Проведений в даній роботі огляд та порівняльний аналіз  існуючих моделей інноваційного процесу дозволив дійти наступних висновків:

1.                                    Проблеми формалізованого опису процесів нововведень є актуальними вже понад 60 років.

2.                                    Вченими було розроблена велика кількість моделей які носять як теоретичний так і прикладний характер.

3.                                    Більшість з існуючих моделей відображають лише певний аспект інноваційного процесу тому впровадження інновацій на основі однієї моделі не можливо.

4.                                    Отримані у 2 розділі практичні результати підтверджують те, що моделювання лише одного з етапів (аспетів) процесу оновлення виробництва дозволяє лише приблизно оцінити (спрогнозувати) наслідки цих дій для підприємства.

5.                                    Прискорення науково-технічного прогресу та перехід суспільства на інноваційну модель розвитку виробництва обумовлюють необхідність створення багатокритеріальних систем оцінки ефективності нововведень та/або оновлення виробництва.

6.                                    Сучасний ступінь розвитку математики та обчислювальної техніки дозволяють розробити інформаційну систем, яка дозволить створити модель інноваційного процесу і  визначити сукупний вплив факторів зовнішнього та внутрішнього середовища інноваційної організації на ефективність інноваційного проекту.

7.                                    Кількісна оцінка фактичного економічного ефекту на сьогоднішній день вичерпно описана в працях вітчизняних та зарубіжних науковців, тому особливу увагу про розробці даної моделі слід приділити кількісній оцінці потенційного ефекту інновацій.

Підсумовуючи результати попереднього дослідження, можна зробити висновок, що основною проблемою моделювання в інноватиці є брак вхідних даних. Тому врахування фактору невизначеності й ймовірності настання подій є одним з найважливіших питань побудови  багатофакторної моделі інноваційного процесу.